Kuchyňská dvířka

Kuchyňská dvířka tvoří hlavní, pohledovou plochu kuchyně. Proto je velmi důležitá jejich volba.

Nejoblíbenějším typem jsou dvířka z lamina (DTDL) síly 18mm. Jsou olepena hranou ABS síly 2mm. Navíc máte na výběr z více, než 400 dekorů lamina. Zde již výrobci pokročili tak daleko, že jsou schopni vyrábět desky imitující lak v lesku i matu, či přirozenou dřevinu. Výrobce DTDL Egger doporučuje vhodné kombinace dekorů, tak aby ladily k pracovním deskám.

Dvířka foliovaná - jejich jádro je tvořeno MDF deskou potaženou barevnou folií. Problémy s těmito typy dvířek jsou zejména v blízkosti trouby, nebo myčky, kde se vlivem teploty a vlhkosti může fólie odlepovat. Proto tato dvířka nenabízíme.

Dvířka lakovaná jsou součástí moderní kuchyně. Lakovaná dvířka mohou být matná, lesklá, nebo matná s ochranou proti otiskům prstů a můžou mít nejrůznější tvary, včetně zafrézovaných úchytek. Lesklé plochy jsou stále v kurzu, navzdory vyšší ceně. Barevná škála je obrovská. Barvu dvířek si můžete vybrat ze stupnice RAL a ICS.

Dýhovaná dvířka stojí na samém vrcholu designu kuchyní. Zejména u exotických dýh, kde je nutné, aby navazovalo létování dvířek. Také cena je u těchto dvířek vyšší. Nevýhodou dýhovaných dvířek je citlivost laku na poškrábání. Proto tato dvířka nedoporučujeme, pokud máte malé děti.

Všechny tato dvířka mohou doplňovat hliníkové rámečky, které mají využití zejména u horních skříněk.

Tvary lakovaných dvířek:

Tvary lakovaných dvířek

Škála odstínů RAL

Paleta RAL

Hliníkové rámečky

Profil A

Profil A18

Profil B

Profil C

Profil D

Profil D1

Profil F

Profil F1

Profil G

Profil H

Profil I

Profil J

Profil K

Profil M

Profil N

Sestavte si kuchyň
podle sebe